iceprincess.sk

chovateľská stanica mačiek
exkluzívneho plemena Ragdoll
reg.č. 838/2013
Posledná aktualizácia: 05.05.2024

translate

Koloidné striebro - využitie pri ochoreniach a prevencii proti nim - u mačiek a psov

           Koloidné striebro je tekutý výživový doplnok, ktorý obsahuje veľmi malé častice (nanočastice) čistého striebra. Tieto malé čiastočky striebra sa nachádzajú v demineralizovanej vode v rôznych koncentráciach /ppm/.

Čo znamená skratka „ppm“

ppm (parts per million) sú jednotky, v ktorých sa odborne porovnáva objem dvoch látok, z ktorých jedna je zastúpená voči tej druhej len v mikroskopickom množstve (jedna milióntina celku).

V prípade koloidného striebra nám ppm ukazuje, koľko častíc rýdzeho striebra sme nechali do vody uvoľniť – vyššie číslo ppm = väčší počet vo vode obsiahnutých strieborných častíc.Koloidné striebro koluje v krvnom obehu a prispieva k obranyschopnosti organizmu voči patogénom.

Pridáva sa do misiek s vodou, je bez farby, zápachu, zvieratá ho veľmi dobre prijímajú. Najmä v letných dňoch dezinfikuje vodu v miske Vášho miláčika a tak ho chráni proti črevným problémom.

U mačiek a psov sa koloidné striebro využíva pri liečení zápalov, rán, horúčky, infekcií očí, popálenín, červov, parazitov, porúch trávenia a kvasinkových infekcií.

Koloidné striebro zabíja všetky červy a parazity ktoré sú v tele psa alebo mačky.

Koloidné striebro likviduje jednobunkové organizmy: koky, enterokoky, mikrokoky, streptokoky, stafylokoky, stomatokoky, pneumokoky, meningokoky, bakteriodae, neiserie, helicobacter pylori, klostritida, Escherichia coli a dalšie koliformy, salmonely, Bacilus aureus a ďalšie bacily, z vírov: HIV, herpesvíry, chrípkové víry a ďalšie, z plesní kandidy, giardie, trychomony a iné.

Jedná sa o účinné antimikrobiálne, antiparazitárne a antivírusové činidlo.

Je tiež účinné pri liečení porúch tráviaceho ústrojenstva, rán, popálenín, kvasinkových nerovnováh, štítnej žľazy, pečene, obličiek, krvného obehu, zraku, sluchu a iných ochorení postihujúcich domáce zvieratá a ľudí.

Dávkovanie
(najvhodnejší typ aktívneho koloidného striebra je ppm 9)

Zuby: koloidné striebro sa môže nanášať priamo do úst domáceho zvieraťa, aby pomohlo odstrániť baktérie, liečiť ústne tkanivá a udržiavať ďasná a zuby čisté. Zuby musíte čistiť najmenej 2 hodiny pred kŕmením.

Problémy so žalúdkom alebo trávením: 1 čajová lyžička (5 ml) koloidného striebra - ráno a večer, kým problém nie je odstránený.

Infekcie očí: Niekoľko kvapiek koloidného striebra funguje ako dobrý výplach očí pre psy a mačky s očnými infekciami.

Infekcie uší: Použite jednu kvapku koloidného striebra raz ráno a raz večer. Ak je to potrebné, zvýšte dávku. Liečba bude trvať asi týždeň - 10 dní. Ak je infekcia vo vnútornom uchu, liečba môže trvať 2 až 3 týždne. Koloidné striebro okamžite zmierni akékoľvek svrbenie alebo pálenie, stiahne zápal.

Červy a paraziti: koloidné striebro zabíja všetky vnútorné červy, ktoré sú v tele v tele psa alebo mačky. Koloidné striebro funguje jednoduchým spôsobom; zabíja parazity vo vnútri tela ničením enzýmov, ktoré metabolizujú kyslík v tele parazitov. Môže byť použité na odčervenie zvierat a ako prevencia pred rôznymi druhmi parazitov : 1 ml koloidného striebra 5 ppm na 1 liter vody.

Funguje jednoduchým spôsobom; zabíja parazity vo vnútri tela ničením enzýmov, ktoré metabolizujú kyslík v tele parazitov. Treba hlavne zabezpečiť, aby vaše zviera malo vždy prístup k veľkému množstvu vody.

Infekcia FeLV / FIV (v niektorých prípadoch môže pomôcť FIV-pozitívnej mačke vrátiť sa na FIV-negatívnu)

Dezinfekcia podstielok mačiek, pelechov : Pridávaním koloidného striebra do podstielky pre mačky udrží podstielku hygienicky bezpečnú a obmedzuje taktiež zápach.

Pri liečbe koloidným striebrom je dôležitá aj doba jeho použitia. Zhruba po 30 dňoch niektoré roztoky koloidného striebra strácajú svoju najväčšiu silu. Striebro sa uchováva len v tmavých najlepšie sklenených nádobách. Nesmie prísť do kontaktu s kovom/lyžička/ a pridáva sa do vody po 30 min,. keď vyprchá z nej chlór. Je netoxické pre človeka a živočíchy zabíja pri kontakte s elektrickým nábojom ktorý v sebe nesie choroboplodné víry, baktérie a plesne/jednobunkové parazity/.

Všetky uvedené typy striebra (koloidné, nanočasticové, oxidačné) v rôznych ppm si vyrábame sami, pomocou certifikovanécho prístroja od firmy SILVER MEDIC!V prípade záujmu dokážeme vyrobiť vždy čerstvé striebro s požadovaným ppm na rôzne diagnózy Vášho domáceho miláčika.Porovnanie pasívneho striebra (bežne predávaný produkt) a aktívneho striebra, ktoré doporučujeme

PRÍKLAD - KOLOID: Ak som doteraz som používal pasívny roztok 20 ppm (z bežne dostupných zdrojov) - na prístroji Silver MEDIC® ide o aktívnu koncentráciu 9 ppm.
Tá pasívny roztok úplne nahrádza a prekonáva.
POZOR - obrátene to nefunguje. Nie je možné nahradiť aktívny produkt 9 ppm pasívnym 20 ppm.

Pasívny produkt -
uvádzané ppm
5 10 20 25 30 40 50 70 100
Silver MEDIC - aktívne ppm
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18


ČO JE TO OPTIMÁLNA KONCENTRÁCIA A AKO VEĽKÝ MÔŽEME MAŤ VPLYV NA ÚSPEŠNÚ LIEČBU

Patogény majú stenu, ktorá ich oddeľuje od okolitého prostredia (vzduchu, krvi, tkanív). Táto stena má v sebe, podobne ako kože u človeka, mikroskopické otvory. Týmito otvormi môže patogén napríklad dýchať, prijímať vodu, "komunikovať" s okolitým prostredím, alebo inými patogénmi.

Ak majú častice striebra preniknúť cez túto stenu (čo nie je ale vždy nevyhnutné), musia mať určitú veľkosť, štruktúru a optimálnu koncentráciu.

Použitie vyššej koncentrácie ako je optimálna ale neznamená, že bolo na požadované miesto v organizme dodané väčšie množstvo liečiva (striebra / zlata / platiny). Naopak - organizmus je viac zaťažovaný.

S rastúcou, alebo aj klesajúci koncentráciou sa mení elektrochemická štruktúra akéhokoľvek vyrobeného produktu a ten potom už nemusí mať pre konkrétny zdravotný problém optimálnu schopnosť prestupovať organizmom, alebo patogény.

V prípade požiadavky na väčšie množstvo účinnej látky v organizme preto zvyšujeme podané množstvo (objem), nie koncentráciu (ppm).

NEREÁLNY PRÍKLAD PRE LEPŠIU PREDSTAVU:
Predstavte si, že máte veľmi jemné sitko (to predstavuje stenu patogénu) a vodu s cukrom. Cukor bude pre predstavu nahrádzať striebro. Roztok cukru a vody potrebujeme dostať cez sitko.

Ak rozmiešame vo vode cukru len málo, patogén sa vodou s malým obsahom cukru rýchlo zaplní (nasýti) a ďalšiu vodu s cukrom už neprijme, kým prijatú vodu neodbúra (nevylúči). Cukru sa tak dostane do patogénu nedostatočné množstvo pre jeho "likvidáciu".

Ak dáte naopak cukru do vody veľa, bude roztok už tak hustý (koncentrovaný), že sa cez sitko (stenu patogénu) vôbec nedostane.


Optimálna koncentrácia teda bude taká, ktorá bude môcť v dostatočnom množstve a najľahšie prenikať stenou konkrétneho patogénu. Napríklad medzi koncentráciou 9 a 10 ppm je veľký rozdiel, pretože pri koncentrácii nad 9 ppm začne meniť striebro vo vode svoju štruktúru a zmení sa tak aj jeho schopnosť prenikania napríklad nervovou sústavou.

REÁLNY PRÍKLAD
Ďalším prirovnaním o koncentrácii (podanom množstvo) je skutočnosť, že ak sa mäso konzumuje bez soli, stáva sa "nestráviteľným". Pokiaľ je ale soli naopak moc stáva sa mäso opäť nestráviteľným. Optimálne množstvo soli (koncentrácia) teda rozhodne o využiteľnosti podanej potravy telom.

DÁVKOVANIE PRE ĽUDÍ, KTORÉ JE PLATNÉ LEN PRE AKTÍVNE – ELEKTRICKY POTENCOVANÉ STRIEBRO – TECHNOLÓGIA Silver MEDIC®.

Názov Popis
afty * NANOSTRIEBRO 8 ppm
3-5 x denne vyplachovať ústa a potom vypľuť. Opakovať tak dlho, kým ťažkosti nezmiznú. Počas liečby nanášať priamo na postihnuté miesta.

* V prípade potreby a u všetkých chorôb, ktoré to priamo vyžadujú vyhľadajte lekársku pomoc. Text sa vzťahuje k neštandardným postupom, ktoré nie sú v Európskej únii schválené. Tu uvedené informácie sú len študijný materiál pre odborníkov, ktoré nemožno považovať za odporúčanie, návod na používanie ani návrh obchodné dohody.
akné * KOLOID 9 ppm
Rozprašovačom naniesť súvislú vrstvu a nechať voľne uschnúť. Počas noci, alebo nad ránom sa pije koloid v množstve 100 ml po dobu cca dvoch týždňov. Vyhnite sa predovšetkým čokoláde.

PODPORNÁ LIEČBA:
Účinky veľmi výrazne zvýši očista čriev tzv. klystír. Táto forma "mechanickej očisty" je pri kožných ochoreniach spoločne s užitím striebra mimoriadne efektívna.

* V prípade potreby a u všetkých chorôb, ktoré to priamo vyžadujú vyhľadajte lekársku pomoc. Text sa vzťahuje k neštandardným postupom, ktoré nie sú v Európskej únii schválené. Tu uvedené informácie sú len študijný materiál pre odborníkov, ktoré nemožno považovať za odporúčanie, návod na používanie ani návrh obchodné dohody.
alergie-senná nádcha * ŠPECIAL II. (špeciálne striebro)
Vyraďte na dobu jedného mesiaca všetky sladené alebo sýtené nápoje vrátane sladkých čajov.
Pije sa čistá nechlórovaná voda.
Ideálna je voda demineralizovaná (napríklad z vodného filtra Silver MEDIC® AQUA). Užíva sa vnútorne 100 ml počas noci alebo nad ránom po dobu cca 14 dní.


* V prípade potreby a u všetkých chorôb, ktoré to priamo vyžadujú vyhľadajte lekársku pomoc. Text sa vzťahuje k neštandardným postupom, ktoré nie sú v Európskej únii schválené. Tu uvedené informácie sú len študijný materiál pre odborníkov, ktoré nemožno považovať za odporúčanie, návod na používanie ani návrh obchodné dohody.
angína + ťažšie formy bakteriálnych a vírusových infekcií dýchacích ciest * ANGÍNA – BEŽNÁ:

NANOSTRIEBRO 8(9) ppm
Pije sa 1-2x denne dávka 150 ml počas cca 5 dní. Od ľahkého netučného jedla nie je nutné pri užití dodržiavať žiadny odstup. Ak príznaky úplne nevymizli, možno dávkovanie predĺžiť ešte o ďalšie 2 dni. Pomôžte imunitnému systému ľahkou vegetariánskou stravou.

* V prípade potreby a u všetkých chorôb, ktoré to priamo vyžadujú vyhľadajte lekársku pomoc. Text sa vzťahuje k neštandardným postupom, ktoré nie sú v Európskej únii schválené. Tu uvedené informácie sú len študijný materiál pre odborníkov, ktoré nemožno považovať za odporúčanie, návod na používanie ani návrh obchodné dohody.

ŤAŽŠIE FORMY BAKTERIÁLNYCH A VÍRUSOVÝCH INFEKCIÍ DÝCHACÍCH CIEST:

PREVENTÍVNE OPATRENIA:
Ak je to skutočne odôvodnené, možno používať NANOSTRIEBRO 8 (9) ppm aj ako prevenciu pred pľúcnymi infekciami. Dávka pre dospelú osobu je 30-50ml na deň. Ideálne sa čerstvo vyrobené aktívne nanostriebro (od vyrobenia max. 5 dní) naleje do rozprašovača a počas dňa sa v rozstupe niekoľkých hodín vstrekne do úst, na ruky a na tvár.PRVÉ PRÍZNAKY, KTORÉ MÔŽU ODZNIEŤ:
Ak sa začnú prejavovať prvé príznaky, opäť sa užije čerstvo vyrobené, aktívne NANOSTRIEBRO 8(9) ppm (od vyrobenia max. 5 dní) v dávke 1x150ml ihneď a potom večer a ráno vždy po 150ml po dobu cca 2 dní.

ORGANIZMUS UŽ NAPADNUTÝ INFEKCIOU:
Pri vážnych bakteriálnych, alebo vírusových infekciách, sa používa s úspechom tento postup.
Jesť len ľahké diétne jedlá. Vyrobiť si aktívne NANOSTRIEBRO 5 ppm a 9 ppm (max. 2 dni od vyrobení).
Striebro 5 a 9 ppm má nielen rozdielnu koncentráciu, ale predovšetkým rozdielnu elektro -nábojovou štruktúru a vie tak pri striedavom podávaní likvidovať rôzne štádiá patogénov v organizme.
Vnútorná dávka 3–4x denne 150 ml pričom sa pravidelne strieda striebro 5 a 9 ppm. Nepiť vodu, prípadne len čaj. Od diétneho jedla nie je potrebné dodržiavať žiadny odstup. Doba užívania minimálne 5 dní.

ŤAŽKÉ FORMY INFEKCIE PĽÚC:
Postup zvyčajne súbežný s klasickou medicinálnou liečbou (ak je dostupná): Ak sa situácia nelepší, alebo sa dokonca zhoršuje, dá sa použiť "najsilnejší" spôsob liečby. Tento postup sa nám osvedčil u mnohých ochorení, ako napríklad Chronická pľucná choroba.

Ideálne je zaobstarať si rozprašovač tekutín na báze vodnej pary (nebulizátor kompresorový/ ultrazvukový). Ak nie je, možno v núdzi vdychovať ústami i vodnú hmlu z akéhokoľvek rozprašovača.

Do nádobky rozprašovača dávajte namiesto vody špeciálne oxidačné striebro SPECIAL II.

Inhaluje sa niekoľkokrát denne. Pri hlbokom vdychovaní "strieborného" aerosólu, preniknú častice aj do hustých hlienov hlboko v dýchacom ústrojenstve.

Súbežne sa užíva vyššie popísaný postup vnútorného užitia NANOSTRIEBRA 5 a 9 ppm. Pri chronickom ochorení sa procedúra musí po cca týždni pauzy celá zopakovať.

Ak sa rieši napríklad CHOCHP, rozhodne odporúčame si zaobstarať od nás (vodný filter Silver MEDIC® AQUA), alebo kdekoľvek inde kvalitnú demineralizovanú vodu. Tou sa nahradí minimálne po dobu užívania striebra príjem vody na pitie. Demineralizovaná voda rozpúšťa hlieny a výrazne napomáha striebru prenikať hlboko do organizmu a nervovej sústavy.

Vyvarujte sa predovšetkým cukru a alkoholu. Metóda s vdychovaním oxidačného striebra SPECIAL II. sa obvykle užíva spoločne s liekmi od lekára, alebo po "ukončenej" neúspešnej liečbe v zdravotníckom zariadení.

* V prípade potreby a u všetkých chorôb, ktoré to priamo vyžadujú vyhľadajte lekársku pomoc. Text sa vzťahuje k neštandardným postupom, ktoré nie sú v Európskej únii schválené. Tu uvedené informácie sú len študijný materiál pre odborníkov, ktoré nemožno považovať za odporúčanie, návod na používanie ani návrh obchodné dohody.
artritída * Aktívne NANOSTRIEBRO 8 ppm a KOLOID 12 ppm
Prvý týždeň sa užíva večer a potom znova skoro ráno 100 ml nanostriebra 8 ppm čo potlačí zápal ďalší týždeň sa dávkuje rovnako, ale tentoraz sa použije už len KOLOID 12ppm.

PODPORNÁ LIEČBA:
Uľavte organizmu primeranou hladovkou spojenú s očistou kĺbov. Pri každej hladovke musí byť vždy súbežne vykonávaná očista čriev. POZOR úplne vynechajte surové mlieko, jogurty a smotanu.

* V prípade potreby a u všetkých chorôb, ktoré to priamo vyžadujú vyhľadajte lekársku pomoc. Text sa vzťahuje k neštandardným postupom, ktoré nie sú v Európskej únii schválené. Tu uvedené informácie sú len študijný materiál pre odborníkov, ktoré nemožno považovať za odporúčanie, návod na používanie ani návrh obchodné dohody.
astma * SPECIAL I. "homeopatické striebro"
Nižšie popísaný postup nedokáže astmu vyliečiť, ale môže výrazne uľaviť. Ak to zdravotný stav dovoľuje, osvedčila sa týždenná očista špeciálnym striebrom SPECIAL I.
Počas jeho užívania sa vyhýbajte mäsu, tukom a cukru. Pije sa počas 1 týždňa v množstve 1x denne 150 ml.
Prvé dva dni užívania obmedzte príjem jedla na minimum, nasledujúce dva dni sa snažte nejesť vôbec.
Po dvoch dňoch hladovky nasledujú ešte dva dni s malým množstvom ľahkej vegetariánskej stravy. Pije sa len čistá nechlórovaná voda.

PODPORNÁ LIEČBA:
Účinky veľmi výrazne zvýši očista čriev tzv. klystír. Táto forma "mechanickej očisty" je pri autoimunitných ochoreniach spoločne s užitím striebra mimoriadne efektívna. Tráviaci trakt je spojeným orgánom s kožou a dýchacím ústrojenstvom.

* V prípade potreby a u všetkých chorôb, ktoré to priamo vyžadujú vyhľadajte lekársku pomoc. Text sa vzťahuje k neštandardným postupom, ktoré nie sú v Európskej únii schválené. Tu uvedené informácie sú len študijný materiál pre odborníkov, ktoré nemožno považovať za odporúčanie, návod na používanie ani návrh obchodné dohody.
borelióza-lymská choroba * KOLOID 12 ppm + NANOSTRIEBRO 8 ppm + SPECIAL I.

NEROZVINUTÁ BOLERIÓZA – nie je v organizme viac ako 3 mesiace:
Po dobu troch týždňov sa užíva nanostriebro 8 ppm v množstve 150ml 1x denne (možno užívať súbežne s prípadnými antibiotikami).
Odporúčame ľahkú stravu, nanostriebro priamo nezapíjajte vodou.

CHRONICKÁ BORELIÓZA s narušením nervovej sústavy, pamäti, hybnosť a podobne:
Po dobu dvoch týždňov sa užíva aktívne nanostriebro NANO 8 ppm 150 ml 2x denne (možno užívať súbežne s prípadnými antibiotikami). Odporúčame ľahkú stravu, nanostriebro priamo nezapíjajte vodou.
Po dvoch týždňoch užívania sa urobí týždenná pauza a potom sa užíva koloid 12 ppm 2x denne 150 ml po dobu 14 dní. V ťažkých prípadoch (ochrnutie, paralýza a pod.) je nutné postup po mesiaci oneskorenia opakovať. U osôb, ktoré sa z boreliózy vyliečili sa potom často ešte používa cca 3 mesiace až rok – udržiavacia dávka "homeopatického" striebra SPECIAL I. – a to 1x týždenne 150ml.

* V prípade potreby a u všetkých chorôb, ktoré to priamo vyžadujú vyhľadajte lekársku pomoc. Text sa vzťahuje k neštandardným postupom, ktoré nie sú v Európskej únii schválené. Tu uvedené informácie sú len študijný materiál pre odborníkov, ktoré nemožno považovať za odporúčanie, návod na používanie ani návrh obchodné dohody.
bradavice * NANOSTRIEBRO 8 ppm
Pije sa 2x denne 100 ml po dobu jedného mesiaca. Postihnuté miesta postriekať nanostriebrom Silver MEDIC 10 ppm a nechať voľne uschnúť. Ak problémy nevymiznú, liečbu po mesiaci oneskorenia opakujte. Posilňujte imunitný systém chladnou vodou, napríklad pri sprchovaní. Venujte pri nanášaní nanostriebra osobitnú pozornosť "materskej" bradavici (objaví sa obvykle ako prvá).
Po jej vyliečení spravidla voľne zmiznú aj ostatné bradavice inde na tele. Liečba býva zdĺhavá.

* V prípade potreby a u všetkých chorôb, ktoré to priamo vyžadujú vyhľadajte lekársku pomoc. Text sa vzťahuje k neštandardným postupom, ktoré nie sú v Európskej únii schválené. Tu uvedené informácie sú len študijný materiál pre odborníkov, ktoré nemožno považovať za odporúčanie, návod na používanie ani návrh obchodné dohody.
candida * viď. Mykózy
cysty * NANOSTRIEBRO 8 ppm
Pokiaľ nie je nutný akútný chirurgický zákrok, bolo po dobu 3 týždňov používané aktívne nanostriebro 8 ppm 1x denne 150 ml. Kedykoľvek počas týchto troch týždňov je vhodné urobiť hladovku a to najmenej po dobu dvoch ideálne piatich dní.

Pri každej hladovke musí byť vždy súbežne vykonávaná aj očista čriev "klystíry". Táto forma "mechanickej očisty" je spoločne s užitím aktívneho nanostriebra viac efektívna.
Ak sa nejedná o cystu s patogénnou (bakteriálnou) výplňou, ale napríklad o autoimunitné ochorenie, možno používať pravidelne postup ako pri Detoxikácii.
V prípade cýst s takzvanými zrasty (typicky gynekologická ochoreniá), nie je možné tieto cysty pomocou striebra odstrániť.

* V prípade potreby a u všetkých chorôb, ktoré to priamo vyžadujú vyhľadajte lekársku pomoc. Text sa vzťahuje k neštandardným postupom, ktoré nie sú v Európskej únii schválené. Tu uvedené informácie sú len študijný materiál pre odborníkov, ktoré nemožno považovať za odporúčanie, návod na používanie ani návrh obchodné dohody.
čistiaca kúra * viď. Detoxikácia*
CHOCHP * viď. Angína a ťažšie kombinované infekcie*
detoxikácia * SPECIAL I. "homeopatické striebro"
Čistiaca kúra trvá zvyčajne 10 dní. Počas očisty vynechajte všetky nápoje vrátane čajov. Pite len čistú (najlepšie pramenitú) vodu. Ideálne v noci, alebo ráno sa vypije 150 ml produktu SPECIAL I. Vodu pite vždy oddelene.

PODPORNÁ LIEČBA:
Užívajú sa po dobu niekoľkých dní výplachy čriev, tzv. "klystíry". Ak to zdravotný stav dovolí je vhodné liečbu doplniť aspoň jednodenným pôstom.
dezinfekcia povrchov * NANOSTRIEBRO 5–10 ppm
K naneseniu tenkej vrstvy použite rozprašovač. Na hladkom povrchu nestierajte a nechajte rovnako ako na látke voľne zaschnúť. Povrch by mal byť pred nanášaním suchý.
Používa sa napríklad pri dezinfekcii dreva, nebo látok v priestoroch pre zvieratá, v outdoorových športoch apod.

* V prípade potreby a u všetkých chorôb, ktoré to priamo vyžadujú vyhľadajte lekársku pomoc. Text sa vzťahuje k neštandardným postupom, ktoré nie sú v Európskej únii schválené. Tu uvedené informácie sú len študijný materiál pre odborníkov, ktoré nemožno považovať za odporúčanie, návod na používanie ani návrh obchodné dohody.
dezinfekcia vody * KOLOID 8-16 ppm nebo NANO 5-10 ppm
V núdzi, kedy nie je možné vodu prevariť možno použiť aktívny koloid, alebo aktívne nanostriebro Silver MEDIC na dezinfekciu vody. Voda tak bude z viac ako 90% zbavená choroboplodných zárodkov.
Pomer 1:30 (striebro : neupravená voda). Po pridaní striebra do nádoby s vodou dôkladne pretrepte a nechajte  hodinu stáť.
Takto upravenú vodu možno v núdzi piť i po dlhšiu dobu.

* V prípade potreby a u všetkých chorôb, ktoré to priamo vyžadujú vyhľadajte lekársku pomoc. Text sa vzťahuje k neštandardným postupom, ktoré nie sú v Európskej únii schválené. Tu uvedené informácie sú len študijný materiál pre odborníkov, ktoré nemožno považovať za odporúčanie, návod na používanie ani návrh obchodné dohody.
ekzém * NANOSTRIEBRO 8 ppm + SPECIAL II.
Ekzémy obvykle súvisí s tráviacim traktom, alebo poruchou autoimunity.
Pre očistu tráviaceho traktu je možné používať aktívne nanostriebro, alebo špeciálne striebro SPECIAL II.
Pije sa 1x denne 150 ml po dobu cca 10tich dní. Jedzte ľahkú vegetariánsku stravu. Na ekzémom postihnuté miesta možno sriebro nanášať napríklad postrekovačom a po zaschnutiu následne "prekryť" napríklad masťou INFADOLAN. Opakujte, kým ťažkosti nezmiznú. Ak je pokožka stenčená a poškodená hormonálnymi masťami, bude jej obnova trvať aj niekoľko mesiacov.

PODPORNÁ LIEČBA:
Užívajú sa po dobu niekoľkých dní výplachy čriev, tzv. "klystíry" .Táto metóda je spolu s užívaním nanostriebra veľmi účinná.
Ak to zdravotný stav dovolí je vhodné liečbu doplniť aspoň jednodenným pôstom.

* V prípade potreby a u všetkých chorôb, ktoré to priamo vyžadujú vyhľadajte lekársku pomoc. Text sa vzťahuje k neštandardným postupom, ktoré nie sú v Európskej únii schválené. Tu uvedené informácie sú len študijný materiál pre odborníkov, ktoré nemožno považovať za odporúčanie, návod na používanie ani návrh obchodné dohody.
gynekologické problémy * NANOSTRIEBRO 8(9) ppm
Po dobu jedného mesiaca maximálne obmedziť príjem cukrov a výrobkov z bielej múky.
Vnútorné použitie aktívneho nanostriebra Silver MEDIC 1x denne 100 ml počas 14dní.
Na vonkajšie postihnuté miesta možno nanášať nanostriebro 8 ppm.
Po 14 dňoch sa začnú užívať doplnky pre obnovu mikroflóry, ktoré sa používajú po liečbe antibiotikami.

Pri výtoku alebo svrbeniu:
Vnútorná aplikácia najlepšie umelohmotnou mäkkou "pipetou" (dodržiavajte sterilitu), prípadne na tento účel vyčleneným rozprašovačom s predĺženým vyústením. Množstvo cca 2 ml 1-2x denne podľa potreby.
Pri včasnom zachytení ťažkostí nastáva veľmi rýchly nástup liečebného účinku. I po odznení príznakov je vhodné v liečebnej dávke pokračovať aspoň 2 dni.


Pri závažnejších problémoch je vhodné používať postrek aj vnútorné užívanie vždy súčasne.
Osobitnú pozornosť vyžadujú pohlavne prenosné infekcie, kedy je zvyčajne potrebné preliečenie oboch sexuálnych partnerov.
Vyhýbajte sa nepriedušnému prádlu, používajte len bavlnu, oblečenie ľahké, vzdušné.


* V prípade potreby a u všetkých chorôb, ktoré to priamo vyžadujú vyhľadajte lekársku pomoc. Text sa vzťahuje k neštandardným postupom, ktoré nie sú v Európskej únii schválené. Tu uvedené informácie sú len študijný materiál pre odborníkov, ktoré nemožno považovať za odporúčanie, návod na používanie ani návrh obchodné dohody.
herpes* viď Opar
hemoroidy  NANOSTRIEBRO 8–10 ppm nebo KOLOID 8–16 ppm
K liečbe možno použiť oba aktívne produkty Silver MEDIC® NANO aj COLLOID.
U týchto ťažkostí je jedna z mála možností, kedy je možné produkt striebro riediť vodou. Striebro sa v týchto prípadoch aplikuje ako nálev (klystír) v množstve 500 ml najlepšie po každom vyprázdnení a to po dobu 1 týždňa. Jedna dávka 150ml sa vleje do dávky nechlórovanej vody a potom použije ako nálev. Nálev použite vždy až po "vyprázdnení". Snažte sa v sebe striebro zadržať aspoň 15 minút.
Ďalšou možnosťou je urobiť si výplach najskôr vodou a potom použiť neriedené striebro 150 ml, ktoré sa necháva vstrebať cez sliznicu čreva. Po vyčistení striebrom sa osvedčil jeden nálev zo šalvie lekárskej.

Ak sú hemoroidy viditeľné aj zvonka – aplikujte postrekom podľa možností 1–2x denne. Umývajte sa v inkriminovaných partiách zásadne len studenou vodou.
Po dobu minimálne niekoľkých týždňov si nedávajte horúce kúpele alebo dlhotrvajúce horúce sprchy.
Vynechajte v jedálničku korenené jedlá. Obmedzte aj príjem mäsa a to predovšetkým údenín.

Ak nebudete tvoriace sa črevné výrastky a výdute dlhodobo riešiť, je u tohto ochorenia neskôr vysoké riziko vzniku karcinómu (rakoviny) hrubého čreva. Odporučili by sme zmeniť prípadné, nevhodné životné stereotypy a vykonať celkovú očistu organizmu.

* V prípade potreby a u všetkých chorôb, ktoré to priamo vyžadujú vyhľadajte lekársku pomoc. Text sa vzťahuje k neštandardným postupom, ktoré nie sú v Európskej únii schválené. Tu uvedené informácie sú len študijný materiál pre odborníkov, ktoré nemožno považovať za odporúčanie, návod na používanie ani návrh obchodné dohody.
hleny- nadmerná tvorba v organizme * viď. Detoxikácia
hnačka * Aktívne NANOSTRIEBRO 12 ppm
Ak trvajú problémy viac ako dva dni, je možné vnútorné použitie nanostriebra 1x denne 150 ml počas 3-5 dní. Zvoľte pokiaľ možno diétnu stravu. Kontrolujte si dostatočný príjem tekutín (voda, bylinné čaje). NANOSTRIEBRO sa pri črevných infekciách aplikuje najúčinnejšou formou nálevu (klystíru).
Pre tieto účely možno striebro výnimočne nariediť nechlórovanou vodou.
Po očiste sú vhodné prostriedky na obnovu črevnej mikroflóry. Živé jogurty, vysušené baktérie - Pangamin a podobne.

* V prípade potreby a u všetkých chorôb, ktoré to priamo vyžadujú vyhľadajte lekársku pomoc. Text sa vzťahuje k neštandardným postupom, ktoré nie sú v Európskej únii schválené. Tu uvedené informácie sú len študijný materiál pre odborníkov, ktoré nemožno považovať za odporúčanie, návod na používanie ani návrh obchodné dohody.
chrípka * dávkovanie zhodné s angínou.
kandidóza * viď. candida
kašeľ * Alergický kašeľ sa rieši ako alergie. Pri nachladnutí postupujte ako pri angíne.
kvapavka * viď. pohlavné choroby všeobecne
kvasinky * viď. candida, Mykóza
lišaj * viď. odreniny
mandle zápaly * NANO 8 ppm + COLLOID 12 ppm
Vyplachujte ústa aktívnym nanostriebrom 5x denne. Chvíľu ho ponechajte v ústach potom vypľujte (neprehĺtať). Kombinujte s vnútorným užívaním koloidu 50 ml 2x denne po dobu dvoch týždňov.
Účinné je nanášanie nanostriebra priamo na mandle postrekovačom.

* V prípade potreby a u všetkých chorôb, ktoré to priamo vyžadujú vyhľadajte lekársku pomoc. Text sa vzťahuje k neštandardným postupom, ktoré nie sú v Európskej únii schválené. Tu uvedené informácie sú len študijný materiál pre odborníkov, ktoré nemožno považovať za odporúčanie, návod na používanie ani návrh obchodné dohody.
modriny* viď. odreniny
mykózy - plesne * KOLOID 12 ppm + NANOSTRIEBRO 8 ppm
Vyraďte na dobu minimálne jedného mesiaca všetky sladkosti, biele pečivo, alkohol.
Užíva sa aktívne koloidné striebro Silver MEDIC počas noci alebo nad ránom v množstve 150ml po dobu 10dní.
Po 10 dňoch urobte 5 dňový pauzu a užívajte ešte ďalších 5 dní nanostriebro 1x denne 150ml. Medzi požitím striebra a jedlom, dodržujte odstup minimálne 1 hodinu.
Postihnuté miesta postriekajte 2x denne NANOSTRIEBREM a nechajte voľne zaschnúť.
Podľa miesta prejavu plesní ošetrite prípadne pravidelným postrekom aj svoje oblečenie, ponožky, obuv atď.
Perte šaty na 90°Celzia (tzv. vyvárka). Liečba mykóz býva zdĺhavá a vyžaduje dôslednosť.


* V prípade potreby a u všetkých chorôb, ktoré to priamo vyžadujú vyhľadajte lekársku pomoc. Text sa vzťahuje k neštandardným postupom, ktoré nie sú v Európskej únii schválené. Tu uvedené informácie sú len študijný materiál pre odborníkov, ktoré nemožno považovať za odporúčanie, návod na používanie ani návrh obchodné dohody.
nohy - plesňové ochorenia * viď. mykózy
odreniny * NANOSTRIEBRO 8 ppm alebo KOLOID 8 ppm
Cestné lišaje, alebo podobné rany veľmi dobre hoja obklady z NANO striebra, alebo koloidného striebra. Táto metóda sa používa aj na modriny a iné poškodenia pokožky. Postihnuté miesto vyčistite. Pred spaním sa naň priloží mokrý obklad napríklad kozmetická vata namočená do striebra. Nechať obklad pôsobiť aj po celú noc. Drobné odreniny stačí postriekať a nechať zaschnúť.

* V prípade potreby a u všetkých chorôb, ktoré to priamo vyžadujú vyhľadajte lekársku pomoc. Text sa vzťahuje k neštandardným postupom, ktoré nie sú v Európskej únii schválené. Tu uvedené informácie sú len študijný materiál pre odborníkov, ktoré nemožno považovať za odporúčanie, návod na používanie ani návrh obchodné dohody.
očné infekcie * KOLOID 9 ppm
Do očí sa používa aktívne koloidné striebro Silver MEDIC 9 ppm (nie vyššie). Pri zápale spojiviek aplikujte kvapky striebra priamo do očí a to aj niekoľkokrát denne. Pri pretrvávajúcich ťažkostiach, alebo vážnejších zápaloch, možno účinok podporiť vnútorným užitím v dávke 150ml 1x denne do úplného vymiznutia príznakov.
Vyhnite sa dlhodobo umelým sladidlám všetkých typov obzvlášť pozor na Aspartam a osvetlenie v domácnostiach na princípe LED technológie.

* V prípade potreby a u všetkých chorôb, ktoré to priamo vyžadujú vyhľadajte lekársku pomoc. Text sa vzťahuje k neštandardným postupom, ktoré nie sú v Európskej únii schválené. Tu uvedené informácie sú len študijný materiál pre odborníkov, ktoré nemožno považovať za odporúčanie, návod na používanie ani návrh obchodné dohody.
oči-sivý zákal * NANOSTRIEBRO 9 ppm
Ak je sivý zákal ešte nevyvinutý (progresívna slepota), osvedčil sa tento postup.
Vnútorné použitie aktívneho nanostriebra Silver MEDIC 2x 150 ml denne po dobu 3 týždňov. Súbežne s vnútorným užívaním odporúčame kvapkanie kvapiek striebra do postihnutého oka.
V mnohých prípadoch sa postup ochorenia zastavil, alebo sa zákal celkovo "stiahol".

Bohužiaľ sa tento úspech nedarí u zeleného zákalu, alebo u osôb u ktorých je sivý zákal spôsobený trvalým užívaním steroidov (napríklad pri hormonálnej liečbe).
Dôsledne sa vyvarovať umelých sladidiel (Aspartam) a osvetlenie v domácnostiach na princípe LED technológie.

* V prípade potreby a u všetkých chorôb, ktoré to priamo vyžadujú vyhľadajte lekársku pomoc. Text sa vzťahuje k neštandardným postupom, ktoré nie sú v Európskej únii schválené. Tu uvedené informácie sú len študijný materiál pre odborníkov, ktoré nemožno považovať za odporúčanie, návod na používanie ani návrh obchodné dohody.
oči–zelený zákal* Kvôli častým otázkam uvádzame, že sme bohužiaľ nezaznamenali žiadny priaznivý účinok striebra na toto ochorenie.
opar * opar na perách viď. Afty
pásový opar * KOLOIDNÉ STRIEBRO 12 ppm
Ihneď po spozorovaní prvých príznakov začať užívať 1x denne vnútorne 150 ml aktívneho koloidného striebra po dobu 10dní. Koloid sa nanáša cez deň postrekom, na noc možno urobiť z koloidu mokrý obklad. Opary sú do istej miery infekčné (nákazlivé), dodržujte preto úzkostlivo hygienu. Vyvarujte sa pokiaľ možno stresu a psychického zaťaženia. Nebojte sa.

* V prípade potreby a u všetkých chorôb, ktoré to priamo vyžadujú vyhľadajte lekársku pomoc. Text sa vzťahuje k neštandardným postupom, ktoré nie sú v Európskej únii schválené. Tu uvedené informácie sú len študijný materiál pre odborníkov, ktoré nemožno považovať za odporúčanie, návod na používanie ani návrh obchodné dohody.
paradentóza * NANOSTRIEBRO 9 ppm alebo SPECIAL II.
Vyplachovať pravidelne aspoň 3x denne ústa malým množstvom striebra Silver MEDIC.
Chvíľu ponechať v ústach a potom vypľuť. Aspoň počas liečby nefajčite. Čistite si pravidelne lyžičkou, alebo lepšie špeciálnou špachtľou koreň jazyka. Aktívne nanostriebro uchytenie zubov výrazne spevní a vyrieši aj prípadné zápaly, alebo ložiská v záhyboch ďasien.
Nanostriebro môže u citlivých osôb spôsobovať pocit "tŕpnutia" v amalgámových plombách. Počas užívania, najneskôr na jeho konci tieto pocity vymiznú.

* V prípade potreby a u všetkých chorôb, ktoré to priamo vyžadujú vyhľadajte lekársku pomoc. Text sa vzťahuje k neštandardným postupom, ktoré nie sú v Európskej únii schválené. Tu uvedené informácie sú len študijný materiál pre odborníkov, ktoré nemožno považovať za odporúčanie, návod na používanie ani návrh obchodné dohody.
plesne* viď. Mykózy
pohlavné choroby všeobecne * KOLOID 12 ppm vnútorne, NANOSTRIEBRO zvonka 9 ppm
Vnútorné použitie podľa závažnosti 1x až 2x denne 150 ml po dobu cca 14 dní. Ak je to možné ošetrujú sa postihnuté miesta tiež postrekom.
Pri závažnejších problémoch je vhodné používať vždy postrek aj vnútorné užívanie.
Osobitnú pozornosť si vyžadujú pohlavne prenosné infekcie, kedy je zvyčajne potrebné preliečenie oboch sexuálnych partnerov.


* V prípade potreby a u všetkých chorôb, ktoré to priamo vyžadujú vyhľadajte lekársku pomoc. Text sa vzťahuje k neštandardným postupom, ktoré nie sú v Európskej únii schválené. Tu uvedené informácie sú len študijný materiál pre odborníkov, ktoré nemožno považovať za odporúčanie, návod na používanie ani návrh obchodné dohody.
popáleniny * NANOSTRIEBRO 5 ppm
Na popáleniny I. a II. stupňa sa nám veľmi dobier osvedčilo nanostriebro 5 ppm.
Po nastriekaní na postihnuté miesta sa necháva voľne zaschnúť. Prináša rýchlu úľavu. Po zaschnutí možno prekryť masťou na báze Pantenolu a podobne. Na postihnuté miesta možno aj na dlhšiu dobu priložiť chladivý obklad zo striebra namočeného napríklad do kozmetickej vaty.
Dodržiavajte sterilitu.
Pri ťažších popáleninách sa po preliečení na popáleninovom centre (lekárska pomoc) dá používať pre doliečenie - prípadne tvarovú rekonštrukciu pokožky nanozlato, ktoré obnovuje tkanivá i pokožku. Zlato nemožno používať, ak je rana zapálená, alebo je otvorená (krváca) viz. nežiaduce účinky zlata na našom webe.
Ak sa nejedná len o "ľahkú" popáleninu, vždy odporúčame vyhľadať lekársku pomoc.

* V prípade potreby a u všetkých chorôb, ktoré to priamo vyžadujú vyhľadajte lekársku pomoc. Text sa vzťahuje k neštandardným postupom, ktoré nie sú v Európskej únii schválené. Tu uvedené informácie sú len študijný materiál pre odborníkov, ktoré nemožno považovať za odporúčanie, návod na používanie ani návrh obchodné dohody.
prechladnutie * viď. Angína
prostata * KOLOIDNÉ STRIEBRO 12 ppm
Vnútorné použitie 2x denne 100 ml po dobu dvoch týždňov. Pije sa len nechlórovaná voda. Dôležitá je zmena stravy. Je možné začať pôstom. Vhodný výber stravy je pre tieto ochorenia podstatný. Informujte sa o tom aké druhy potravín sú vhodné.
Ak by mal koloid nízky účinok, možno použitia striebra doplniť o čaj z Vrbovky úzkolistej.

* V prípade potreby a u všetkých chorôb, ktoré to priamo vyžadujú vyhľadajte lekársku pomoc. Text sa vzťahuje k neštandardným postupom, ktoré nie sú v Európskej únii schválené. Tu uvedené informácie sú len študijný materiál pre odborníkov, ktoré nemožno považovať za odporúčanie, návod na používanie ani návrh obchodné dohody.
rany * viď. Odreniny
revma * viď. Artritída
salmonela * NANOSTRIEBRO 9 ppm
Vnútorné použitie 2x denne 150 ml aktívneho nanostriebra Silver MEDIC po dobu 10 dní.
Veľmi dôležitý je dostatočný príjem tekutín. Súčasne sa odporúča pri všetkých črevných infekcií aplikovať aktívne striebro tiež formou náleve (klystíru).
Pre tieto účely možno koloid výnimočne zriediť vodou.
Po preliečení je vhodné použiť prostriedky na obnovu črevnej mikroflóry. Živé jogurty, vysušené baktérie Pangamin a podobne.

* V prípade potreby a u všetkých chorôb, ktoré to priamo vyžadujú vyhľadajte lekársku pomoc. Text sa vzťahuje k neštandardným postupom, ktoré nie sú v Európskej únii schválené. Tu uvedené informácie sú len študijný materiál pre odborníkov, ktoré nemožno považovať za odporúčanie, návod na používanie ani návrh obchodné dohody.
stafylokok (zlatý stafylokok) * KOLOIDNÉ STRIEBRO 14 ppm + NANOSTRIEBRO 8 ppm
Vnútorné použitie prvých 5 dní 2x denne 150 ml. Na ďalších 5 dní sa koloid zamení za čerstvo vyrobené aktívne nanostriebro v rovnakom dávkovaní.
Ako dočistenie sa ďalej ešte užíva po dobu cca 1 mesiaca SPECIAL I. "homeopatické striebro" 1x denne 150 ml.

* V prípade potreby a u všetkých chorôb, ktoré to priamo vyžadujú vyhľadajte lekársku pomoc. Text sa vzťahuje k neštandardným postupom, ktoré nie sú v Európskej únii schválené. Tu uvedené informácie sú len študijný materiál pre odborníkov, ktoré nemožno považovať za odporúčanie, návod na používanie ani návrh obchodné dohody.
streptokokokové infekcie pľúcne , kožní* viď. angína a ťažšie kombinované infekcie*
tuberkulóza* viď. angína a ťažšie kombinované infekcie*


* V prípade potreby a u všetkých chorôb, ktoré to priamo vyžadujú vyhľadajte lekársku pomoc. Text sa vzťahuje k neštandardným postupom, ktoré nie sú v Európskej únii schválené. Tu uvedené informácie sú len študijný materiál pre odborníkov, ktoré nemožno považovať za odporúčanie, návod na používanie ani návrh obchodné dohody.
úrazy * KOLOID 8–12 ppm alebo NANO 8 ppm
Na postihnuté miesta možno prikladať obklady z koloidu alebo nanostriebra, prípadne je nanášať aj postrekom. Pri postreku nechajte vždy voľne uschnúť. Obklady je možné nechať pôsobiť cez noc.

* V prípade potreby a u všetkých chorôb, ktoré to priamo vyžadujú vyhľadajte lekársku pomoc. Text sa vzťahuje k neštandardným postupom, ktoré nie sú v Európskej únii schválené. Tu uvedené informácie sú len študijný materiál pre odborníkov, ktoré nemožno považovať za odporúčanie, návod na používanie ani návrh obchodné dohody.
ústa * KOLOID alebo NANO
K dezinfekcii ústnej dutiny možno použiť aktívny koloid, tak aj nanostriebro. Minimálna koncentrácia 5 ppm. Čistite si pravidelne lyžičkou, alebo lepšie špeciálnou špachtľou koreň jazyka.

* V prípade potreby a u všetkých chorôb, ktoré to priamo vyžadujú vyhľadajte lekársku pomoc. Text sa vzťahuje k neštandardným postupom, ktoré nie sú v Európskej únii schválené. Tu uvedené informácie sú len študijný materiál pre odborníkov, ktoré nemožno považovať za odporúčanie, návod na používanie ani návrh obchodné dohody.
vredy predkolenia * NANOSTRIEBRO 8 ppm
Ide o závažné celkové znečistenie a prekyslenie organizmu.
Veľmi dôležitou súčasťou liečby je preto aj zníženie kyslosti a úprava pH v organizme.
Zistite si ktoré potraviny sú pre tento účel vhodné, prípadne si nechajte vyšetriť kyslosť krvi.
Aktívne nanostriebro Silver MEDIC sa pije 1x denne v množstve 150 ml po dobu 2-3 týždňov.

Až po 14dňoch vnútorného užívania, môžete pristúpiť k nanášaniu nanostriebra Silver MEDIC postrekovačom – priamo na postihnuté miesto. Dodržiavajte maximálnu sterilitu rany a jej okolia. Buďte pod pravidelným lekárskym dozorom. Nanostriebro sa nanáša vždy bez dotyku ruky a nechá voľne uschnúť.
Vyhnite sa na dlhší čas cukru vo všetkých jeho podobách. Zvlášť pozor na umelé sladidlá, mlieko apod. Obmedzte na minimum pečivo a alkohol (v organizme sa mení na cukry).

Aktívne nanostriebro má silnú hojacu schopnosť, preto pozor! Pokiaľ z rany čokoľvek vyteká (chová sa ako dreň), môže predčasné zatvorenie (povrchové zahojenie rany) spôsobiť vážne komplikácie.

PODPORNÁ LIEČBA:
Ak je to zdravotne možné, organizmu pomôže 5dňová hladovka, kombinovaná s očistou čriev (klystíry). Táto forma "mechanickej očisty" je spoločne s užitím aktívneho nanostriebra naozaj efektívna.

* V prípade potreby a u všetkých chorôb, ktoré to priamo vyžadujú vyhľadajte lekársku pomoc. Text sa vzťahuje k neštandardným postupom, ktoré nie sú v Európskej únii schválené. Tu uvedené informácie sú len študijný materiál pre odborníkov, ktoré nemožno považovať za odporúčanie, návod na používanie ani návrh obchodné dohody.
vírusy- bežné formy* NANOSTRIEBRO 8 ppm
Piť 1-2x denne 150 ml počas 5 dní. Od jedla dodržiavajte rozostup 2 hodiny. Ak príznaky úplne nevymizli, možno dávkovanie predĺžiť ešte o ďalšie 3 dni. Pomôžte imunitnému systému ľahkou vegetariánskou stravou.

* V prípade potreby a u všetkých chorôb, ktoré to priamo vyžadujú vyhľadajte lekársku pomoc. Text sa vzťahuje k neštandardným postupom, ktoré nie sú v Európskej únii schválené. Tu uvedené informácie sú len študijný materiál pre odborníkov, ktoré nemožno považovať za odporúčanie, návod na používanie ani návrh obchodné dohody.
Vírusy -závažné pľúcne infekcie* viď. Angína - ťažšie kombinované infekcie *
zápal ďasien * NANOSTRIEBRO alebo KOLOID
Vyplachujte ústa aspoň 5x denne striebrom minimálne koncentrácie 5ppm. Pravidelne čistite koreň jazyka. Po odznení príznakov pokračujte s liečbou ešte jeden týždeň.
Je vhodná aj cielená aplikácia, najlepšie predĺženým postrekovačom.

* V prípade potreby a u všetkých chorôb, ktoré to priamo vyžadujú vyhľadajte lekársku pomoc. Text sa vzťahuje k neštandardným postupom, ktoré nie sú v Európskej únii schválené. Tu uvedené informácie sú len študijný materiál pre odborníkov, ktoré nemožno považovať za odporúčanie, návod na používanie ani návrh obchodné dohody.
zápal mandlí * viď. zápal ďasien
zápal močových ciest a močového mechúra * KOLOIDNÉ STRIEBRO 12 ppm pri chronických problémoch ešte NANOSTRIEBRO 5 ppm.
Vnútorne 1x denne 150 ml koloidu do odznení príznakov. Na pitie nesladený urologický čaj, prípadne demineralizovanú vodu (z vodného filtra). Pokiaľ nie je efekt dostatočný, možno použiť na cca 5 dní ešte vnútorne 1x denne 150 ml nanostriebra 5ppm.

* V prípade potreby a u všetkých chorôb, ktoré to priamo vyžadujú vyhľadajte lekársku pomoc. Text sa vzťahuje k neštandardným postupom, ktoré nie sú v Európskej únii schválené. Tu uvedené informácie sú len študijný materiál pre odborníkov, ktoré nemožno považovať za odporúčanie, návod na používanie ani návrh obchodné dohody.
zapáchajúci dych  NANOSTRIEBRO 8 ppm
Vyplachujte ústa niekoľkokrát denne malou dávkou aktívneho nanostriebra Silver MEDIC.
Chvíľu ho nechajte v ústach a potom vypľujte. Kombinujte s vnútorným užitím 1x denne 100 ml po dobu 1 týždňa.
Počas liečby nefajčite. Čistite si pravidelne lyžičkou, alebo lepšie špeciálnou špachtľou koreň jazyka.

* V prípade potreby a u všetkých chorôb, ktoré to priamo vyžadujú vyhľadajte lekársku pomoc. Text sa vzťahuje k neštandardným postupom, ktoré nie sú v Európskej únii schválené. Tu uvedené informácie sú len študijný materiál pre odborníkov, ktoré nemožno považovať za odporúčanie, návod na používanie ani návrh obchodné dohody.
zapáchajúca obuv * NANOSTRIEBRO 9 ppm
Pravidelne sa nanáša postrekovačom priamo do obuvi. Na nohy sa nanáša striebro takisto postrekovačom. Pozor, chodidlami sa často vylučujú toxické látky v prípade veľkého preťaženia organizmu. Je preto vhodná očista tela a vnútorných orgánov.

* V prípade potreby a u všetkých chorôb, ktoré to priamo vyžadujú vyhľadajte lekársku pomoc. Text sa vzťahuje k neštandardným postupom, ktoré nie sú v Európskej únii schválené. Tu uvedené informácie sú len študijný materiál pre odborníkov, ktoré nemožno považovať za odporúčanie, návod na používanie ani návrh obchodné dohody.
zápal pľúc * viď. Angína – ťažšie kombinované infekcie *
zlatý stafylokok* viď. stafylokok
zuby * viď. zápal ďasien
zvieratá * KOLOID 12 ppm alebo NANOSTRIEBRO 9 ppm
Na vonkajšej ošetrenie srsti možné používať ako aktívny koloid, tak aktívne nanostriebro Silver MEDIC. Použite postrekovač.
Vnútorné použitie sa vykonáva buď vstreknutím požadovanej dávky do kútika papule, alebo pridávaním do pitnej (zásadne nechlórované) vody. Prípadne možno vodu dočasne nahradiť len produktom striebrom.
Množstvo musí byť ponížené oproti dávkovaniu pre človeka na polovicu, alebo aj menej.
U vtákov sa koncentrácia znižuje obvykle len na 6 ppm.

* V prípade potreby a u všetkých chorôb, ktoré to priamo vyžadujú vyhľadajte lekársku pomoc. Text sa vzťahuje k neštandardným postupom, ktoré nie sú v Európskej únii schválené. Tu uvedené informácie sú len študijný materiál pre odborníkov, ktoré nemožno považovať za odporúčanie, návod na používanie ani návrh obchodné dohody.


Treba mať vždy na pamäti, že je to kov a zvlášť opatrní by preto mali byť ľudia alergickí na kovy!


Podľa nových smerníc Komisie Európskeho spoločenstva sa výrobky prvkov v koloidnej forme nemôžu užívať vnútorne (t.j. piť). Je možné ich použiť ako kozmetické prípravky, t.j. na vonkajšie použitie. Avšak veľký počet výskumov a štúdií (aj z dielne veľkých farmaceutických spoločností) zistilo a množstvo užívateľov na celom svete potvrdilo prospešnosť a bezpečnosť koloidných produktov aj pri užívaní ako výživové doplnky.

Zdroj: www.silvermedic.cz